Контекст
Всички институции на територията на община Сандански са в повишена готовност заради интензивните валежи, съобщават от общинската администрация
9034
България
Всички институции на територията на община Сандански са в повишена готовност заради интензивните валежи, съобщават от общинската администрацияВсички институции на територията на община Сандански са в повишена готовност заради интензивните валежи, съобщават от общинска администрация.Според техните данни обстановката в общината остава усложнена.
Автор: БТА / Редактор: Стела Филипова
| 27 Ноември 2025, 20:52 ч.
Всички институции на територията на община Сандански са в повишена готовност заради интензивните валежи, съобщават от общинска администрация. Според техните данни обстановката в общината остава усложнена. В област Благоевград продължава да е в сила бедственото положение в общините Петрич, Сандански, Струмяни и Симитли. Според данните на НИМХ нивата на реките Струма и Места са малко над средните, но все още далеч от критичните стойности. По-голям риск представляват малките притоци, които се вливат в тях. Моделите на НИМХ показват тенденция към намаляване на интензивността на валежите, с очаквано краткотрайно засилване утре сутрин. В община Сандански основните пътища и артерии са проходими. Водоснабдяването е нормално, с изключение на отделни населени места, където има затруднения заради възникнали аварии. Качеството на питейната вода остава добро. При промяна на показателите на питейната вода, гражданите ще бъдат своевременно информирани. Министерството на земеделието и храните и „Напоителни системи“ ЕАД информират, че язовирите, които се стопанисват от тях, разполагат с допълните водни обеми за поемане на водни маси и се спазват определените им контролни обеми. От страна на дружеството са предприети всички възможни действия, с цел превенция на наводнения, като е осигурено и денонощно наблюдение на обектите. От дружеството информират, че не е имало и не се предвижда контролирано изпускане на водоеми на засегнатите от бедственото положение общини, поради факта, че те са празни. Контролирано се изпуска единствено язовир „Бели брег“, като водата от него се стича по дере, което не преминава през урбанизирани територии и постъпва директно в р. Струма. Община Сандански призовава гражданите да ограничат пътуванията, особено по направления, преминаващи през рискови участъци. Всички институции на територията на общината остават в повишена готовност, а дежурните екипи продължават да следят критичните точки и да патрулират през нощта.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Целевата помощ за отопление е социално право, а не инструмент за бюджетния дефицит
|
|
|
Оттеглиха за разглеждане докладната записка за електропровод към ВяЕЦ „Орисол - 2“ от дневния ред на Общинския съвет в Радомир
|
|
|
Още пет търговски вериги се включват в инициативата „Кошница с грижа“ в подкрепа на потребителите и на българските производители
|
|
|
Над 25 тона отпадъци са събрани по време на инициативата за почистване на „Тежкия полк“ в Шумен
|
|
|
По два случая на домашно насилие са работили полицейските служители в Ловешка област през почивните дни, съобщиха от ОДМВР
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Целевата помощ за отопление е социално право, а не инструмент за бюджетния дефицит
|
|
|
На територията на област Благоевград са задържани трима младежи за притежание на наркотици, съобщиха от полицията
|
|
|
Оттеглиха за разглеждане докладната записка за електропровод към ВяЕЦ „Орисол - 2“ от дневния ред на Общинския съвет в Радомир
|
|
|
Новоизбраният кмет на радомирското село Долна Диканя положи клетва пред Общинския съвет
|
|
|
Още пет търговски вериги се включват в инициативата „Кошница с грижа“ в подкрепа на потребителите и на българските производители
|
|
Радиопрограми



Тикер
9034
ЗАПАЗИ
Целевата помощ за отопление е социално право, а не инструмент за управление на бюджетния дефицит. Това заявява омбудсманът Велислава Делчева в становище до Министерството на труда ...